Jeffrey de Graaf heeft vanavond voor een gigantische stunt gezorgd door Gary Anderson, nota bene op zijn 54e verjaardag, te verslaan in de tweede ronde van het WK Darts 2025. De in Zweden woonachtige Nederlander speelde een sterke wedstrijd en won afgetekend met 3-0 in sets. Na de kerst wacht Paolo Nebrida, die op zijn beurt voor een stunt zorgde tegen Ross Smith.
De overwinning van De Graaf is vooral verrassend te noemen, aangezien Anderson in de laatste maanden weer ouderwets goed was. De Schot werd vooraf zelfs gebombardeerd tot een van de outsiders voor de titel. Echter heeft Anderson de nederlaag ook deels aan zichzelf te danken, aangezien hij slechts 15% van zijn dubbels wist te verzilveren. De Graaf deed dit een stuk beter met een finishpercentage van maar liefst 75%.
De Graaf finisht sterk
De Graaf mocht aan de wedstrijd beginnen en deed dit uitstekend met een maximale score van 180. De leg wist hij uiteindelijk via een 100-finish te winnen en in de tweede leg van de wedstrijd brak hij Anderson vanaf 120. Via dubbel 9 in de vierde leg wist De Graaf de eerste set te winnen.
Ook in het tweede bedrijf wist De Graaf direct een break te forceren. Anderson kreeg vervolgens liefst zes pijlen om een leg terug te pakken, maar pijlen op dubbel 12, 6 en 3 waren niet aan hem besteed. De Graaf ontsnapte en wist via een 74-check out ook de tweede set te winnen.
In de derde set gingen de eerste vier legs met de darts mee en kregen beide geen kans om een break te plaatsen. Hierdoor moest voor de eerste keer een vijfde leg voor de beslissing zorgen. Hierin kwam De Graaf als eerste op een finish en vanaf 76 gooide hij direct de wedstrijd in het slot.
Zicht op meer
De Graaf was vanavond niet de enige darter die voor een daverende sensatie wist te zorgen. Eerder op de avond wist Nebrida namelijk Ross Smith, de nummer 19 van de plaatsingslijst, met 3-0 van het bord te vegen. Diezelfde Nebrida is de volgende tegenstander van De Graaf, waardoor de darter uit Den Helder een goede kans maakt om de vierde ronde te bereiken. Een prestatie die hij nog niet eerder wist te bewerkstelligen.
Op de rand van de top 64
Met het bereiken van de derde ronde heeft De Graaf een flinke sprong gemaakt op de Order of Merit. Virtueel staat hij nu op plaats 71, wat een stijging van 10 plaatsen betekent. Mocht De Graaf weten te winnen van Nebrida, dan komt hij zelfs de top 64 binnen. Deze grens is belangrijk, aangezien hiermee wordt bepaald of darters wel of niet hun PDC Tour Card verliezen.