Het is Gian van Veen voor het tweede jaar op rij niet gelukt om zijn eerste wedstrijd op het WK Darts winnend af te sluiten. ‘The Giant’ kwam totaal niet in zijn spel en verloor teleurstellend met 3-1 in sets van Ricardo Pietreczko uit Duitsland.
‘Pikachu’ mocht beginnen aan de wedstrijd en deed dit in stijl met een 180-score. Toch was het Van Veen die als eerste op een dubbel kwam, maar acht pijlen werden gemist. Deze tik kwam de nummer 28 van de plaatsinglijst niet te boven, waardoor de openingsset met 3-0 naar Pietreczko ging.
In de tweede set kwam Van Veen beter voor de dag en pakte hij de eerste leg dankzij een 127-check out. Ook in de tweede en vierde leg wist hij een knappe finish te gooien (73 en 78), waardoor de stand in evenwicht kwam.
Na de onderbreking lukte het Van Veen echter niet om de lijn van de tweede set door te trekken. Het derde bedrijf ging namelijk met 3-0 de kant op van Pietreczko. Ook in de vierde set was het de Duitser die het meest effectief was. Hij wist in de derde leg een break te plaatsen en vervolgens de wedstrijd via tops definitief in het slot te gooien. Na de kerstdagen is Rob Cross of Scott Williams de volgende tegenstander voor ‘Pikachu’.