Alle informatie over het UK Open 2021

Het UK Open Darts wordt in 2021 voor de negentiende keer georganiseerd door de PDC. Het darttoernooi heeft als bijnaam de ‘FA Cup van het darten’, aangezien er na iedere ronde opnieuw wordt geloot. Dit betekent dat in theorie de nummer één en twee van de wereld elkaar al vroeg in het toernooi kunnen treffen.

Het televisietoernooi vindt in 2021 plaats van 5 tot en met 7 maart. Michael van Gerwen is titelverdediger, na zijn gewonnen finale op 8 maart 2020 tegen Gerwyn Price.

Op deze pagina vind je alle handige informatie over het UK Open Darts:

Locatie

Voorgaande jaren werd het UK Open Darten georganiseerd in Butlin’s Resort in Minehead. De editie van 2021 wordt afgewerkt in de Marshall Arena (voorheen Arena MK) in Milton Keynes.

Wel of geen publiek aanwezig bij UK Open 2021?

De PDC heeft bekend gemaakt dat er in verband met COVID-19 geen publiek aanwezig zal zijn bij het UK Open Darts.

Nederlandse deelnemers UK Open Darts

Dit jaar komen maar liefst 23 Nederlandse darters in actie op het UK Open.

  • De Nederlanders die in de eerste ronde starten zijn: Berry van Peer, Geert Nentjes, Niels Zonneveld, Damian Mol, Kevin Doets, Maikel Verberk, Jitse van der Wal, Luc Peters, Lorenzo Pronk, Gino Vos en Ryan de Vreede.
  • Vanaf de tweede ronde wordt deze groep aangevuld met Maik Kuivenhoven, Martijn Kleermaker, Derk Telnekes en Raymond van Barneveld.
  • Tot slot zijn er nog Nederlanders die vanwege hun positie in de top 32 pas in de derde ronde instromen: Michael van Gerwen, Danny Noppert, Jeffrey de Zwaan, Vincent van der Voort, Jermaine Wattimena en Dirk van Duijvenbode.

Format UK Open Darten

Eerste, tweede & derde ronde – Best of 11 legs
Vierde, vijfde & zesde ronde & kwartfinale – Best of 19 legs
Halve finale & finale – Best of 21 legs

Loting UK Open Darten 2021

Plaatsingen

  • De nummers 1 t/m 32 van de PDC Order of Merit stromen in de vierde ronde in.
  • De nummers 33 t/m 64 van de PDC Order of Merit stromen in de vierde ronde in.
  • De nummers 65 t/m 96 van de PDC Order of Merit stromen in de tweede ronde in.
  • De nummers 97 t/m 128 van de PDC Order of Merit starten in de eerste ronde.
  • De hoogste 8 spelers uit de Challenge Tour zonder een tourkaart starten in de eerste ronde.
  • De hoogste 8 spelers uit de Development Tour zonder een tourkaart starten in de eerste ronde.

Loting

Eerste ronde
Martin Schindler 6-5 Berry van Peer
Danny Baggish 6-3 Brett Claydon
Kirk Shepherd 6-3 Gordon Mathers
Boris Koltsov 6-1 Rusty-Jake Rodriguez
Jim Williams 6-5 Zoran Lerchbacher
Geert Nentjes 6-5 Richie Burnett
Rhys Griffin 6-5 Sean Fisher
Nathan Rafferty 6-3 Matt Jackson
Kevin McDine 6-5 Keelan Kay
Rowby-John Rodriguez 6-4 Brian Raman
Niels Zonneveld 6-2 Geert De Vos
Maikel Verberk 6-4 Martin Lukeman
Scott Taylor 6-4 John Michael
Jack Main 6-2 Shane McGuirk
Jason Heaver 6-2 Lorenzo Pronk
Lewis Williams 6-3 Luc Peters
Sebastian Bialecki 6-2 Jim McEwan * Sebastian Bialecki gooit negendarter
Chas Barstow 6-4 Lukas Wenig
Joe Murnan 6-2 Matthew Dennant
Kevin Doets 6-3 Joe Davis
Gino Vos 6-4 Adam Gawlas
Damian Mol 6-4 Ritchie Edhouse
Dom Taylor 6-5 Jake Jones
Peter Hudson 6-1 Ryan De Vreede
John Brown 6-3 Gavin Carlin
Byes: Robert Collins, David Evans, Andrew Gilding, Michael Rasztovits, Martin Thomas, Scott Mitchell, Jitse van der Wal.

Tweede ronde
Lisa Ashton 6-2 Aaron Beeney
Maik Kuivenhoven 6-4 Rusty-Jake Rodriguez
Alan Soutar 6-3 Raymond van Barneveld
Keane Barry v Geert Nentjes
Martin Atkins 6-3 Bradley Brooks
Martijn Kleermaker 6-3 Wayne Jones
Scott Mitchell 6-5 Lewis Williams
Ciaran Teehan 6-5 Danny Baggish
Nick Kenny 6-5 Ryan Meikle
Martin Schindler 6-1 Jeff Smith
Andy Hamilton 6-5 Damian Mol
Jim Williams 6-1 Kirk Shepherd
Peter Jacques 6-2 Michael Rasztovits
Peter Hudson 6-1 Jesus Noguera
Scott Waites Bye (Steve Brown was te laat voor aanvang van wedstrijd)
Rowby-John Rodriguez 6-3 Kevin McDine
David Evans 6-4 Steffen Siepmann
Derk Telnekes 6-2 Niels Zonneveld
Gino Vos 6-5 Alan Tabern
Kai Fan Leung 6-3 Joe Murnan
Andrew Gilding 6-1 Jon Worsley
Jack Main 6-4 Robert Collins
Rhys Griffin 6-4 Mike De Decker
Scott Taylor 6-5 Maikel Verberk
Karel Sedlacek 6-0 Harald Leitinger
Gary Blades 6-0 Dom Taylor
John Brown 6-5 Nathan Rafferty
Chas Barstow 6-1 Martin Thomas
Krzysztof Kciuk 6-2 Ryan Murray
Kevin Doets 6-4 William Borland
Sebastian Bialecki 6-3 Jitse van der Wal * Jitse van der Wal gooit negendarter
Eddie Lovely 6-5 Jason Heaver

Derde ronde
Max Hopp 6-3 William O’Connor
David Evans 6-1 Damon Heta
Alan Soutar 6-3 Mickey Mansell
Mark McGeeney 6-5 Steve Beaton
Callan Rydz 6-5 Ross Smith
Darius Labanauskas 6-2 Lisa Ashton
Kim Huybrechts 6-5 Krzysztof Kciuk
Keegan Brown 6-1 James Wilson
Scott Waites 6-4 Martin Atkins
Luke Woodhouse 6-2 Keane Barry
Adam Hunt 6-0 Scott Taylor
Ron Meulenkamp 6-2 Eddie Lovely
Kai Fan Leung 6-5 Nick Kenny
Madars Razma 6-2 Jim Williams
Jason Lowe 6-1 Steve West
Andy Boulton 6-3 Jelle Klaasen
Steve Lennon 6-4 Kevin Doets
Karel Sedlacek 6-0 Rhys Griffin
Peter Jacques 6-1 Ciaran Teehan
John Henderson 6-5 Matt Edgar
Andy Hamilton 6-1 Gary Blades
Martijn Kleermaker 6-5 Martin Schindler
John Brown 6-3 Chas Barstow
Brendan Dolan 6-1 Maik Kuivenhoven
Peter Hudson 6-1 Gino Vos
Rowby-John Rodriguez 6-5 Josh Payne
Darren Webster 6-4 Ted Evetts
Ryan Searle 6-5 Jack Main
Scott Mitchell 6-3 Andrew Gilding
Sebastian Bialecki 6-3 Derk Telnekes
Byes: Ryan Joyce, Luke Humphries

Vierde ronde
Daryl Gurney 10-8 Jason Lowe
Ryan Searle 10-7 Adrian Lewis
Max Hopp 10-6 Vincent van der Voort
John Brown 10-6 Mark McGeeney
Callan Rydz 10-6 Jermaine Wattimena
Jonny Clayton 10-7 Rowby-John Rodriguez
Darius Labanauskas 10-5 Darren Webster
Michael Smith 10-9 Joe Cullen
James Wade 10-9 Ryan Joyce
Michael van Gerwen 10-8 Scott Mitchell
Gerwyn Price 10-5 Peter Hudson
Ricky Evans 10- 7 Ian White
Alan Soutar 10-5 Stephen Bunting
Brendan Dolan 10-7 Kai Fan Leung
Dave Chisnall 10-5 Peter Wright
Rob Cross 10-8 Andy Hamilton
Martijn Kleermaker 10-8 Jamie Hughes
Simon Whitlock 10-7 Karel Sedlacek
Krzysztof Ratajski 10-5 Nathan Aspinall
Dirk van Duijvenbode 10-9 Gary Anderson
Devon Petersen 10-5 Jeffrey De Zwaan
Luke Woodhouse 10-5 Dimitri Van den Bergh
Peter Jacques 10-9 Andy Boulton
Mensur Suljovic 10-6 Sebastian Bialecki
Gabriel Clemens 10-4 Adam Hunt
José de Sousa 10-9 Mervyn King
Ron Meulenkamp 10-7 Steve Lennon
Madars Razma 10-6 David Evans
Scott Waites 10-6 Keegan Brown
Chris Dobey 10-6 John Henderson
Danny Noppert 10-6 Glen Durrant
Luke Humphries 10-8 Kim Huybrechts

Vijfde ronde
Rob Cross 7-10 James Wade
Gerwyn Price 10-3 Ricky Evans
Michael Smith 9-10 Jose de Sousa
Michael van Gerwen 10-4 Mensur Suljovic
Darius Labanauskas 9-10 Simon Whitlock
Daryl Gurney 7-10 Gabriel Clemens
Chris Dobey 10-1 John Brown
Jonny Clayton 10-3 Dirk van Duijvenbode
Luke Humphries 10-7 Ryan Searle
Callan Rydz 6-10 Martijn Kleermaker
Alan Soutar 10-7 Ron Meulenkamp
Luke Woodhouse 6-10 Brendan Dolan
Peter Jacques 10-9 Max Hopp
Scott Waites 5-10 Devon Petersen
Krzysztof Ratajski 10-8 Madars Razma
Dave Chisnall 10-8 Danny Noppert

Zesde ronde
Dave Chisnall 10-8 Alan Soutar
Krzysztof Ratajski 10-3 Jonny Clayton
Gerwyn Price 10-5 Chris Dobey
Michael van Gerwen 10-9 Jose de Sousa
Luke Humphries 10-4 Martijn Kleermaker
Devon Petersen 10-4 Peter Jacques
Simon Whitlock 10-9 Brendan Dolan
James Wade 10-5 Gabriel Clemens

Kwartfinale
James Wade 10-8 Simon Whitlock
Gerwyn Price 10-9 Devon Petersen
Dave Chisnall 9-10 Luke Humphries
Krzysztof Ratajski 7-10 Michael van Gerwen

Halve finale
James Wade 11-6 Gerwyn Price
Luke Humphries 11-5 Michael van Gerwen

Finale
James Wade 11-5 Luke Humphries

Speelschema UK Open Darts

Vrijdag 5 maart
13.00 uur
Eerste ronde
Tweede ronde
Derde ronde

19.00 uur
Vierde ronde

Zaterdag 6 maart
13.45 uur
Vijfde ronde

20.00 uur
Zesde ronde

Zondag 7 maart
13.00 uur
Kwartfinale

20.00 uur
Halve finale
Finale

Prijzengeld UK Open 2021

Het totale prijzengeld dat wordt uitgekeerd tijdens het UK Open bedraagt £450.000, omgerekend zo’n €520.000. De verdeling van het prijzengeld is hieronder te bekijken. Darters die buiten de top 96 vallen zullen dit jaar geen prijzengeld ontvangen voor de Order of Merit.

  • Winnaar – £100.000
  • Runner-up – £40.000
  • Halve finalisten – £20.000
  • Kwartfinalisten – £12.500
  • Laatste 16 – £7.500
  • Laatste 32 – £4.000
  • Laatste 64 – £2.000
  • Laatste 96 – £1.000

Waar en wanneer wordt het UK Open uitgezonden?

Traditiegetrouw wordt het UK Open uitgezonden via RTL7. Daarnaast zijn alle wedstrijden live te volgen via Videoland, al heb je voor dit platform wel een betaald account nodig. De vaste verslaggevers Jacques Nieuwlaat en Frank Vischschraper zullen je tussen 5 en 7 maart op hoogte houden van de prestaties in de Marshall Arena. Bekijk de TV-gids voor het uitzendschema, zodat je geen wedstrijd hoeft te missen.

Zelf darten tijdens het UK Open

Naast het volgen van alle wedstrijden tijdens het UK Open Darten snappen we natuurlijk dat het ook zelf begint te kriebelen om weer pijlen naar het bord te gooien. Bekijk hier alle leuke dartspellen voor beginnende en gevorderde darters, zodat je ook je eigen dartskills kunt verbeteren.

Maandelijks de beste dart tips ontvangen?